3.png

szkolenie wapnowanie22 czerwca  2021 r. Kopalnia wapienia "Czatkowice" sp. z o.o. organizuje bezpłatne szkolenie w formie e- learningowej pt. „Wapnowanie - gleba i plony naturalnie lepsze”, poruszające problematykę właściwego wapnowania pól w celu poprawienia właściwości fizycznych i chemicznych gleby, w tym regulacja poziomu pH gleby. Należy pamiętać, że odpowiedni poziom pH gleby zapewnia właściwą przyswajalność pozostałych makro i mikroskładników pokarmowych roślin, zawartych w nawozach naturalnych i syntetycznych stosowanych podczas uprawy roślin. Gleba o właściwym pH lepiej wchłania i magazynuje wodę, co przyczynia się do ograniczenia występowania suszy glebowej.  
Spotkanie poświęcone będzie również wpływowi wapnowania na budowę próchnicy i zachowanie żyzności gleby, które poprowadzi prof. Stanisław Pietr z Uniwersytetu Przyrodniczego we Wrocławiu. W trakcie wykładu poruszone zostanie zagadnienie dotyczące wapnowania na słomę – jak poprawnie je wykonywać i dlaczego tak bardzo jest istotne? Wykład poświęcony systemom rozwoju rolnictwa w XXI wieku, zgonym z obowiązującym „Europejskim Zielonym Ładem” poprowadzi  Andrzej Gmiąt – Kierownik Powiatowego Zespołu Doradztwa Rolniczego w Brzesku. Wszelkie informacje na temat wydarzenia znajdują się na stronie internetowej www.czatkowice.pl .

Stowarzyszenie MANKO – wydawca Magazynu Ogólnopolski Głos Seniora, organizator Programu Gmina Przyjazna Seniorom – Ogólnopolska Karta Seniora oraz ogólnopolskiej kampanii społecznej Solidarni z Seniorami – Razem Damy Radę! przedstawia najnowszy spot promocyjny Programu Gmina Przyjazna Seniorom, zaprasza samorządy do dołączenia do Programu Gmina Przyjazna Seniorom i zachęca do wsparcia lokalnych seniorów! Więcej informacji na stronie https://glosseniora.pl/gps/.

Trwa druga edycja projektu skierowanego do pracodawców, którzy zatrudniają żołnierzy pełniących terytorialną służbę wojskową. Termin przesyłania zgłoszeń do eliminacji mija 30 czerwca, a przesyłać je mogą zarówno pracownicy-żołnierze WOT jak również sami pracodawcy. Celem konkursu jest wyłonienie i wyróżnienie pracodawców, którzy swoją postawą i warunkami pracy wspierają pracowników – żołnierzy.

Czytaj więcej: II  edycja konkursu „Pracodawca przyjazny WOT”

Zapraszamy Wasze dzieci do udziału w tegorocznej edycji Wakacyjnych campów lotniskowych! W tym roku po raz pierwszy zapraszamy przez całe wakacje! Półkolonie będą odbywały się od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00-16:30. Zajęcia różnią się w zależności od wybranego programu. Jeden uczestnik może wziąć udział w dwóch półkoloniach. Szczegóły na stronie internetowej.